ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ЦІКАВА МАТЕМАТИКА. АПЛІКАЦІЯ (логопедична група)

7 квітня

  Тема: «Математична подорож Космосом».
Мета:продовжувати розширювати знання дітей про космос, сонячну систему:
формувати  елементарні уявлення про планети сонячної системи; закріплювати
знання про планету Земля; вчити дітей  розв’язувати   математичні задачі,
закріплювати знання про геометричні фігури, суміжні числа, навички  прямої
та зворотної  лічби; розвивати  логічне мислення ,творчу  уяву ,зосередженість,
вміння працювати в колективі; виховувати чуйність та доброзичливість .
Хід заняття.
Доброго дня , діти. Сьогодні  до нас на гостину завітав інопланетянин
Марсік . Він  прилетів з планети Марс . Подивіться  на нього .Який у нього
настрій?
Він засмучений  ,тому , що на їхню планету прилетів злий чаклун і зачарував
її жителів , тепер вони всі сумні і нечемні . Діти, Марсік просить нас допомогти.
Його прислали жителі планети Марс, щоб він привів допомогу.Допоможемо їм?
Але ми повинні бути пильними і кмітливими , нам потрібно  буде виконати
завдання  , щоб розсіяти чари злого чарівника.
Діти , я запрошую вас в космічну подорож де на нас чекають різні пригоди.
Чи готові ви відправитись в космічну мандрівку? А який вид транспорту ми
оберемо для космічної подорожі?(ракету)
Діти , подивіться з яких геометричних фігур побудована наша ракета.(відповіді
дітей)
Скільки трикутників?(4) Якого вони кольору? Скільки кругів?(4) Якого вони
кольору? Чи  однакові вони? Скільки менших, а скільки більших? Скільки
прямокутників?(1)  Якого вони кольору?
Ракета у нас є. А, що нам потрібно одягти для космічної подорожі? (костюм з
скафандром)
Дидактична гра «Підбери за розміром».
Діти підбирають  космічний костюм для космонавтів виклавши від найменшого
до найбільшого.
До польоту ми готові . Але щоб не заблукати  ми розглянемо зображення
Сонячної системи і побачимо де знаходиться планета Марс.
Діти , а на якій планеті ми живемо?(Земля) Земля наш дім ,вона ніби карусель
кружляє навколо Сонця ,беззупинно , вічно і незмінно . Подивіться на нашу
Землю , якого вона кольору ?(Відровіді дітей) Синім кольором  позначаються
океани і моря, річки і озера;зеленим – ліси і поля ; жовтим – пустелі;
коричневим – гори.
У відкритому космосі багато планет . Давайте  побачимо  де живе Марсік.
Вихователь називає планети.Найбільша планета Юпітер,найменша Плутон.
Давайте порахуємо їх.Скільки їх?Який порядковий номер Землі ? Хто планети
сусіди?
Стали всі планети в ряд
Ніби  справді на парад
Раз – Меркурій , два-Венера,
Три – Земля , чотири – Марс,
П’ять – Юпітер  , шість – Сатурн,
Сім – Уран , Нептун – це вісім ,
А дев’ятий  це Плутон.
Всі готові ? Починаємо відлік.10,9,8,7,6,5,4,3,2,1.Полетіли.
Нам потрібно відгадати загадки:
Воду в ріках нагріває,                             Буває кругленький,
Матір землю зігріває                               з ріжками буває,
Нам всміхається в віконце                      вночі його видно,
Здогадались хто це…(сонце)                  а в день  він зникає…(місяць)
Дидактична гра «Цифри сусіди»
Діти називають цифри сусіди.

А тепер пограємо в гру
цифри загубились.
Дидактична гра «Цифри загубились»
На кожну дитину картки з цифрами.Дітям потрібно вставити пропущені цифри.

Щось ми трохи притомились ,треба нам набратись сил.
Фізкультхвилинка.
Раз , два , три , чотири , п’ять
Час прийшов відпочивать
Тож піднімем руки вгору
Ніби глянемо на зорі
А тепер всі руки в боки
Як зайчата скоки-скоки
10,9,8,7 – час за парти нам усім.

7 квітня

Аплікація

Мета: вчити дітей створювати і вирізати ракети раціональним способом: ділити квадрат на три трикутника (великий трикутник – ніс ракети, два маленьких – крила). Розвивати комбінаторні здібності. Удосконалювати обривності техніку: зображати вогонь з сопла ракети. Виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу і відображенню отриманих уявлень в образотворчій діяльності.

                               Хід заняття

Як називається наша планета?Як ви думаєте, чи можна з землі спостерігати за зірками?Так,пізно ввечері, вночі – ми бачимо на небі великі зірки.

 Послухайте вірш:

У космосі так здорово!

Зірки і планети

У чорній невагомості

Повільно пливуть!

Так чудово в космосі!

Так чарівно в космосі!

У цьому космосі

Побували ми!

 «Космос»! Це незвіданий світ! В 12 квітня 1961 року вперше людина полетіла в космос.- Хто був першою людиною, що полетів в космос? Юрій Олексійович Гагарін. І з тих пір, наша країна 12 квітня відзначає – День космонавтики. Як ви думаєте, навіщо люди полетіли в космос? Щоб вивчити його. Дізнатися, чи є життя на інших планетах.

Давайте зробимо аплікації ракети.  Чорний фон це космос. Ракети ми будемо робити з геометричних фігур. Беремо прямокутник сріблястого кольору – це корпус ракети без носа – і наклеюємо на фон – «нічне небо» похило під кутом так, ніби ракета летить у космос. Потім беремо квадрат і розрізаємо по діагоналі на два трикутника, один трикутник залишаємо без змін – це ніс ракети – і приклеюємо вище прямокутника-корпусу; другий трикутник розрізаємо навпіл на два маленьких трикутника – це крила ракети – і приклеюємо по боках корпусу (внизу). Вогонь, що виривається з сопла ракети: розриваємо папір на шматочки і приклеюємо нижче корпусу. Приклеюємо ілюмінатор.

 Давайте перед працюй розімніть наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Ракета»

Раз два три чотири п’ять,

Починаємо ми злітати.

На ракеті полетимо,

І всю Землю облетим.

На Місяці ми здійснив посадку,

І на Землю повернемось.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.