ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ДИТИНА В СОЦІУМІ (молодша група)

13.04.2020

Заняття. Дитина в соціумі

Тема. «Дбайливі господарі та господарки»

(За програмою «Дошкільнятам – освіта сталого розвитку»)

Мета:продовжувати вчити дітей берегти воду, закривати кран після користування водою, дати уявлення , як треба мити руки, щоб витрачати менше води.

Хід заняття

• Діти, давайте поміркуємо : кому і навіщо потрібна вода?(Відповіді дітей)
  • Проведемо дослід . Наберіть у пляшечку води і скажіть , чи вистачить цієї води, щоб вимити руки усім членам вашої родини?А всім діткам нашої групи?

(Слід наголосити дітям: якщо обережно лити  воду з пляшечки , то навіть невеликою її кількістю можна досягти мети.)

Робота за картиною «Дбайливі господарі».

Розповідь вихователя

Ох і нашкодили сьогодні Оленка, Сергійко і Дмитрик! Бабуся набрала води у відро , щоб приготувати їжу , раптом її покликала сусідка. А діти тим часом відкрили кран і почали бризкати один одного водою , черпати з відра пластиковими відерцями і розливати воду по двору . Ось уже і Гавчик мокрий, трясеться, і квіти від води аж похилилися , і калюжі під ногами утворилися , і самі шкідники , брудні і мокрі , як після дощу. Раптом вода у крані забурчала  і скінчилася. І відро порожнє.Навіть у мисці для кицьки нічогісінько не залишилося . Просить водички , нявчить , а її немає . Побачив це Мурашка , сів на плече до Маринки і просить …А ви здогадалися ,про що просив Мурашка  Маринку ?

Запитання:

• Для чого бабуся набрала води?
  • Що зробили з водою діти?
  • Куди поділася вода?
  • Чому бабуся тепер не зможе приготувати обід?
  • Чому не можна зробити одяг дітей чистим без води?
  • Чому не весело Гавчику і киці від пустощів дітей?
  • Як Маринка буде сварити дітей , які бавилися з водою? Що вона їм скаже?

Дитячі ігри , у яких не витрачається багато води:

Гра «Кораблики пливуть»

(Запускання паперових корабликів у мисці з водою)

Гра «Спробуй на смак»

(У невелику кількість води додати сіль, цукор, лимон.)

Гра « Кульки не тонуть»

(Дії з предметами та іграшками , що плавають)