ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ . ЛІПЛЕННЯ (ЛОГОПЕДИЧНА ГРУПА)

26 березня

Конспект заняття з ліплення в старшій групі «Пролісок»

Мета:

Викликати інтерес до пробуджується весняної природи, познайомити з весняними змінами, дати уявлення про первоцвітах.

Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційною технікою зображення-пластілінографія, вчити створювати виразний образ за допомогою передачі обсягу та кольору.

Закріпити вміння і навички дітей в роботі з пластиліном – розкочування, сплющивание, розмазування використовуваного матеріалу на основі, розгладження готових поверхонь.

Розвивати дрібну моторику рук.

Хід заняття:

Відгадайте загадку.

Тане сніжок,

Ожив лужок,

День прибуває,

Коли це буває? (навесні)

Які весняні місяці ви знаєте?Які зміни відбуваються навесні?

Ранньою весною на відкритих місцях, на проталінках, де сніг встиг розтанути, з’являються перші квіти.

Перший виліз з темниці

На проталинку,

Він морозу не боїться,

Хоч і маленький.

Це пролісок.  Пролісок з’являється з-під снігу; він розпускається, він білий, як сніг . Ніжні квіти проліска, привертають увагу всіх, хто їх бачить. Люди збирають первоцвіти в букетики, не думаючи про те, що в неволі вони швидко зів’януть і довго не проживуть.

Якщо я зірву квітку,

Якщо ти зірвеш квітку.

Якщо ВСЕ: і Я, і ТИ,

Якщо МИ зірвемо квіти,

Те виявляться порожні

І дерева, і кущі.

І не буде краси.

Тому, щоб не губити природу, можна сфотографувати квіти, намалювати або виконати ліпну картинку з їх зображенням. І ми зараз з вами це зробимо.

Практична частина:

Розгляд ілюстрації із зображенням проліска, виділення частин (стебло, листя, квітка)

Стеблинки: Скачати тонкі довгі ковбаски з пластиліну зеленого кольору і закріпити їх на основі.

Листочки .: Скачати тонку ковбаску зеленого кольору, пальчиками сплюснути, загострити з обох сторін, потім розташувати листики у стеблинки, розплющити, закріпити на основі.

Пелюстки проліска: скачати ковбаску білого або голубого кольору, загострити з кінців, як у листочків. Викласти з готових пелюсток квітка. Точно так же зобразити інші проліски. Під готовим квіткою зробити сніжок з ватного диска.

Після закінчення роботи помилуватися отриманими квітами.