ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ЛІПЛЕННЯ (різновікова група)
25.05.2020
Конспект заняття з ліплення для дітей різновікової групи «Зірочка»
Вихователь: Гетманенко Л.М.
Тема: Комахи наші друзі. Комаха «Оса» (ліплення)
Мета: Розширити знання дітей про комаху «Оса», дати дітям знання про правила поведінки при зустрічі с різними комахами. Вчити дітей ліпити комаху «Осу» із різних частин ( тулуб, голова, очі, вусики, крильця). Вправи с прийомах скатування, вдавлення, розкачування, з’єднання. Розвивати мілку моторику, розвивати впевненість, уважність, охайність. Виховувати у дітей любов до природи та комах.
Обладнання: кольоровий пластилін, дощечка, стеки, крильця (паперові), вусики (палички). Ілюстрації та картинки з зображенням « Оси».
Хід роботи
- Організаційний момент.
Вих:Доброго ранку дітки, сьогодні на наше заняття я принесла дуже гарну квітку, хто знає як її звуть. (Соняшник)
Глянув у віконечко –
Теплий день який!
На горді соняшник –
Жовті пелюстки.
З неба сипле сонечко Пелюстки – дива,
Головою соняшник Радісно кива.
(Вихователь показує діткам квітку (паперова або штучна, великий соняшник) на якому розміщена «Оса»)
Вих: Так дітки це «Соняшник» дуже гарна та ароматна квітка, ой погляньте ахто це сидить на нашій кітці?
Діти : ОСА!!!
Вих:
Дуже на джмеля схожа
Тільки трішки кольоровій колір
Якщо сильно роздратувати-
Від неї спокою нема!
Як ужалить боляче- приболяче!
Так напухне весь укус!
Краще бути з нею обережно,
Я осу завжди боюсь!
Обійду її стороною.
Краще нехай вона собі летить.
Вих: Дітки наша гостя сьогоднішнього заняття це комашка «Оса»
Ахто знає цю комашку? Де вона живе? А що полюбляє смакувати? Яку користь приносить для квіток? (відповіді дітей)
Вих: Тож давайте з вами розглянемо яка ця комашка Оса.(розглядання оси)
Оса має тулуб,голову, очі, вусика, лапки, крильця, жало.
Який вона має окрас?
Чим вонасхожа на інших комах?
Як Вона Пересувається з однієї квітки на іншу?
- Фізкультхвилинка
Крильця пташки розправляють,
(Руки розвести в різні боки).
Їх до сонця підіймають.
(Руки в гору, потягнутись).
Потім можна політати
(Покрутитися, рухи руками).
І комашок поганяти.
(Вгору низ).
На галявину злетілись,
(Присісти).
Там зернят вони наїлись.
Потім знову полетіли,
(Рухи руками вгору та вниз).
У гніздечку хутко сіли.
(Сісти на місця).
Вих: Молодці дітки стільки цікавого ви знаєте про комашку «Осу» а давайте трішки з вами розімнемся:
Весела оса проснулась(позіхання)
Потягнулась,посміхнулась
Раз- росою вона вмилась (імітув. умивання)
Два- гарненько покружляла(кружляння навколо себе)
Три- нагнулась і присіла.(присідання)
На чотири- полетіла.(імітув. змах крильцями)
На квіточку зупинилась
І тихесенько присіла.
Вих: Ну, що дітки трохи відпочили, тож давайте з вами згадаємо які частини тіла має наша «Оса» (Діти перераховують). Молодці дітки запам’ятали тож давайте звами ми зліпимо з пластиліну теж маленьких гарненьких комахОсенят
(Роздавання матеріалу ліплення, роз катування , з’єднання частин тощо…)
- Заключення
Вих:Дітки сьогодні всі такі молодці ви так старанно сліпили комах «Оси», а давайте ми посадим їх на нашу квітку Соняшник збирати з неї нектар.
(розміщення оси на соняшник)
На сьогодні наше заняття закінчилося. Дякую.