ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ЛІПЛЕННЯ (різновікова група)

Конспект заняття по ліпленню «Великоднє яєчко»

Підготувала: вихователь  різновікової групи «Зірочка»

Гетманенко Л.М.

Мета:

• дати уявлення про великий день Воскресіння Христового, про звичаї і обряди, пов’язані з цим святом; розкрити красу і чарівність народних традицій, прищеплювати бажання більше дізнатися про народні звичаї; виховувати інтерес і повагу до історії свого народу;
  • розвивати творчу уяву, викликати інтерес до роботи з об’ємними фігурами, закріплювати вміння виразно передавати їх в ліпленні, продовжувати формувати зацікавлене ставлення до колективної діяльності;
  • продовжувати формувати навички роботи з пластиліном, дрібними деталям;
  • розвивати фантазію, творчу уяву, дрібну моторику рук, виховувати самостійність і акуратність при роботі з пластиліном.
  • Хід заняття

– Великдень – найголовніше християнське свято. У цей день віруючі відзначають воскресіння Ісуса Христа. Православна церква святкує Великдень вже більше двох тисяч років.

– Діти, в чому ж виявляється радість в день Пасхи? (відповіді дітей)

– Діти! Подивіться, на наш куточок, присвячений Великодню. Ви постаралися, роблячи і малюнки до свята, і паски з солоного тіста, що висять на дзеркалі. Але чогось все ж не вистачає. Як ви думаєте чого? (відповіді дітей писанок та крашанок)

– А що ви знаєте про Великдень? Що це за свято? Давайте кожен по черзі скаже кілька слів, що ж він знає про свято, з чим у вас асоціюється Пасха, які емоції у вас викликає це свято?

– У багатьох це свято асоціюється з паскою і яйцями. І правда, зараз, як і в далекі часи, люди печуть на Великдень паски, фарбують яйця, які є символами Великодня.

А тепер давайте пограємо. Гра «Склади по-порядку».

Дітям роздається по одному яйцю із одним кружечком. Потім по середині викладаються всі інші яйця в купі. Надається інструкція: «Треба викласти яйця в ряд по порядку так, щоб кількість кружечків на них збільшувалась. На швидкість!» Показати приклад. Коли хтось із дітей виконав завдання надається ще одна інструкція «Хто виконав може допомогти іншим, хто ще не виконав може попросити про допомогу».

Ви добре впорались з грою.

– І Ось тепер ми з вами будемо фарбувати і прикрашати великодні яйця.

Великоднє яйце можна розфарбувати, це найпопулярніший спосіб, ще вирізати з паперу, зв’язати, зшити. А ми з вами будемо фарбувати пластиліном.

Пальчикова гімнастика

Перед роботою нам потрібно розігріти наші ручки, повторюйте за мною

РИБКИ

• Рибки весело пірнали

В чистій, свіженькій воді,

(руки над столом, долоні вниз,

торкнутися кожним пальчиком столу).

То зіжмуться, розіжмуться,

(руки стиснути в кулачки)

То зариються на дні.

(Струснути кистями рук

-Для роботи знадобиться пластилін, кіндер-сюрприз, кристали або бісер.

• – Перш ніж приступити до поробки, нам потрібно уважно вивчити малюнок, який ми будемо робити. Спочатку ми повинні викласти хрести по колу, тільки після цього прикрашаємо верх і низ яйця.
  • Спочатку нам треба створити фон. Для цього ми вибираємо пластилін одного кольору і беремо по маленькому шматочку наносимо на яйце, рівномірно, щоб не було порожніх місць.
    1. А потім за допомогою кристалів наносимо візерунок.

Дуже акуратно викладаємо перший хрест, що не давлячи на яйце, щоб воно не відкрилося і пластилін не розійшовся. Після того як виклали перший хрест, злегка притиснули пальчиками.

• Ось і наші прикрашені яєчка!