ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ЛОГІКО – МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК. ДИТИНА В СОЦІУМІ (старша група)

02.04.2020

1.Заняття: логіко – математичний розвиток

Тема: Тема: «Числа 1 -10. Задачі. Об’ємні геометричні фігури»

Мета: сприяти розвитку вмінь порівнювати і аналізувати. Розвивати увагу, логічне і асоціативне мислення, пам’ять; Удосконалювати вміння рахувати в межах 10; вчити помічати геометричні фігури в овочах і фруктах; ділити ціле на частини; розв’язувати логічні задачі.

Завдання 1. Зєднай числа з відповідною кількістю предметів

Завдання 2.  Виконай завдання.

Завдання 3. Розв’язати логічні задачі.

• Слоненя, Зайченя і Ведмежа побудували собі нові будиночки і вирішили їх пофарбувати. Кому знадобиться більше фарби? Кому менше? Чому?
  • Хто голосніше кукурікає: корова чи кіт?

Завдання 4.

Ознайомся з плоскими та об’ємними геометричними фігурами.

2.Заняття: дитина в соціумі

Тема: «Сонце та його родина»

Мета:. Сформувати елементарні  знання про назву, місце  розміщення планет Сонячної системи, знання дітей про Сонце як зірку. Розповісти про особливості планет Сонячної системи, які обертаються навколо Сонця. Розвивати вміння захоплюватись загадковістю і таємничістю природи Космосу; розвивати усвідомленість єдності Землі та Космосу. Виховувати інтерес до космічного простору,.

Хід

Сьогодні ми познайомимося з будовою сонячної системи планет.
Коли наші предки ще жили в печерах, вони часто вночі дивилися в небо. Що вони там бачили?
Вірно, над їх головами в темряві блищали численні точки. Вони зникали до ранку, щоб знову з’явитися наступної ночі. Все небо було посипано таємничими крихітними зірочками.Їх приблизно 200 мільйонів.

Сьогодні я відкрию вам кілька секретів космосу. Але перш відгадайте загадку:

Удень по небу гуляє,
А ввечері на землю спати лягає.
(Сонце)
– Так, це – Сонце! Виявляється, що сонце – це зірка, така ж, які ми спостерігаємо на нічному небі.
В нічному небі зірки здаються маленькими точками, тому що вони дуже далеко від нас. А насправді вони такі ж гарячі, як і Сонце. Але Сонце знаходиться ближче інших зірок до нашої планеті.
Яке воно? (Сонце – це величезний розпечений куля. Воно випромінює тепло і світло, що дає життя людям, рослинам, тваринам. Але на самому Сонці життя немає, там дуже жарко). Але Сонце не самотній, у нього є сім’я. Тільки це не мама і тато, не синочки і дочки. Це – планети.

– У кожної планети є ім’я, як і у нас з вами. Сім’ю Сонця, називають Сонячною системою.

У родині Сонця панує ідеальний  порядок. Кожна планета має свою доріжку, по якій вона біжить навколо Сонця. Доріжка, по якій рухається планета, називається орбіта.. А тепер, подивіться уважно на схему Сонячної системи. Скільки доріжок-орбіт навколо Сонця? (9).

А тепер давайте познайомимося з планетами ближче.

У Сонячній системі є дві найменші планети: Меркурій – знаходиться найближче до Сонця, тому температура повітря там вище, ніж вогонь у печі.

Плутон (ще менше Меркурія) – знаходиться далі від Сонця, сонячні промені до нього не доходять, тому там завжди холодно і він покритий льодом. Чи зможе на цих планетах хтось жити? Чому?

Ще одна цікава планета – Марс,

її іноді називають Червоною планетою, тому що вона складається з червоного каменю. На цю планету вчені відправляли космічні кораблі, які виявили, що води на ній немає, а атмосфера складається з вуглекислого газу. Що ви думаєте про життя на цій планеті?

Залишилася ще одна планета.

Так, це наша планета Земля.

Вона знаходиться на третій орбіті від Сонця і це єдина планета, де є життя.
– Вона кругла, блакитна, в хмарах, з зеленуватими плямами. (слайд виду Землі з космосу)
– А маленька модель Землі, зменшена у багато разів це глобус

Ігрова вправа «Полічи планети»

Найближча від сонця планета Меркурій. Якою вона буде за рахунком? (Першою)
Діти виставляють зображення планети на доріжки.

Сестра Землі — Венера. (Друга)
Найкраща з планет — Земля. (Третя)
За нею іде Марс. (Четвертий)
Найбільша з планет Сонячної системи — Юпітер. (П´ятий)