ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ЛОГІКО – МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК. ДИТИНА В СОЦІУМІ.

09.04.2020

1.Заняття: логіко – математичний розвиток            

Тема: «Цікавинки  з математики»

Мета:формувати у дітей інтерес до математики. Створювати  ігрові  умови для розвитку уваги ,пам’яті , кмітливості. Виховувати самостійність, вміння планувати свою діяльність, творчо виконувати завдання.

  1. Порівняй

2.Виріши приклади

3.Намалюй справа предметів більше чим зліва

Намалюй справа предметів менше чим зліва

Намалюй справа стільки ж предметів,  як зліва

4.Напиши в клітинках потрібні цифри та розфарбуй малюнок

2.Заняття: дитина в соціумі

Тема: «В гості до зірочок»

Мета:  формувати у дітей позитивне ставлення до навколишнього світу; збагачувати уявлення та знання про космос,ознайомити з сузір’ям, як сім’єю зірок.

Хід

  1.Розповідь про зірочки.

НА ГОСТИНІ В ЗІРОЧОК

Привіт! Я — маленька Зірочка. Я живу на небі й щовечора дивлюся звідти на тебе. Зазираю до твого віконця. Мрію подружитися з тобою! Тож і запрошую сьогодні до себе на гостину.

Високо-високо в небі, у дивовижних палацах з хмар, мешкаємо ми — зірочки та наш поважний дідусь Місяць. Удень спимо, укрившись ковдрами-хмаринками. А з настанням вечора прокидаємося та беремося до улюблених справ. Хтось малює космічні пейзажі, грає у кометотон (зоряний бадмінтон), ганяє Чумацьким Шляхом на ковзанах, а хтось ліпить хмаровиків з пухнастих хмаринок. Нам радісно — і від цього сяємо ще яскравіше, щоб і ви, дивлячись на нас із Землі, теж відчули радість та всміхнулися.

Ви, мабуть, помітили, що зірочки не живуть самотою — вони завжди збираються у зграйки. Буває, хмаринок на небі стає зовсім мало (вони теж втомлюються, як і ми), і тоді ми можемо побачити ніби зоряний океан.

Це казкова галактика. Роздивімося її детальніше. Пориньмо у казкове життя-буття зірочок.

У казковій галактиці у зірочок свої справи, в інши хїї мешканців теж є свої обов’язки. Хто ще на казковому небосхилі живе? Пофантазуймо і назвімо також тих небесних мешканців, яких ми бачимо тільки у своїй уяві, порівняймо з тим, що можна побачити на земному небосхилі.

Часом, коли ми дивимося на небо, здається, що всі зірочки однакові,але вони всі різні.

А так хочеться мати свою зірочку, небесну подружку — щоразу при зустрічівітатися з нею, дізнатися про її зірочкове життя, розпитати, що вона бачить у безмежному просторі. Можливо, у казковій галактиці щось не так?

У казковій галактиці свої порядки, дуже схожі на правила, за якими живе наша Сонячна система. Здалеку (з Землі) зірочки дуже схожі між собою, і їх не завжди легко відрізнити одну від одної.

Та люди помітили, що зірочки на небі розташовані у певному порядку. І щоб легше було орієнтуватися на небосхилі, ще в давнину вони перемалювали розташування зірок на папір, об’єднали деякі з них лініями у контури, що нагадували відомих їм тварин, предмети, інші об’єкти. З тих пір на небі гуляють, завжди поряд, ведмедиця з ведмежатком, летить лебідь, лізе рак, мчить кудись візничий, є навіть дракон… Ми звикли до цих сузір’їв, і хто добре їх знає, швидко орієнтується за допомогою зірок, мандруючи по Землі. Адже зірки у ясні ночі видно і з долин, і з гір, і з поверхні морів та океанів.

Ковші сузір’їв Великої та Малої Ведмедиці вказують на Полярну зірку. Це дуже яскрава зоря, вона завжди допомагає мандрівникам не збитися зі шляху, зорієнтуватися на місцевості — визначити північний напрям, а за ним й інші сторони горизонту. Саме тому Полярну зірку часто називають дороговказною. Уміти знаходити її особливо важливо для морських мандрівників, адже у безкрайньому морі зовсім небагато інших орієнтирів. (Порівняйте морські простори з лісом, полем, горами, навіть із пустелею. А у містах, напевно, різних орієнтирів найбільше).

Тепер ти вже більше знаєш про нас, зірочок. Цікаво, чи здогадаєшся, яка наша улюблена пора року? Звісно, зима. А чому? Бо взимку ночі найдовші, й у нас удосталь часу для розваг. А ще тому, що в цю пору люди прикрашають дерева та будинки мерехтливими гірляндами. Ми милуємося їхніми кольоровими вогниками, як ви зоряним небом. Розкрию таємницю!

У новорічну ніч одна із зіроч окопускається на землю, щоб прикрасити найгарнішу ялинку вашого міста і здійснити найзаповітніші бажання дітей

Розгляд ілюстрацій сузірїв

Д/гра “Знайди тінь”ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. 

 

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.