ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ.ОЗНАЙОМЛЕННЯ З СОЦІУМОМ (ІІ молодша група)

25.05.2020

Ознайомлення з соціумом.

Тема: Справжні друзі.

Мета: уточнити і закріпити знання дітей про людські чесноти; стимулювати доброзичливе ставлення до оточуючих; розвивати товариські взаємини між дітьми; навчати дружити, злагоджено гратися, виховувати бажання допомагати, не сваритися.

Хід заняття

Читання уривку казки Є. Бехлєрова ” Капустяний лист”

Зайчику, врятуй! – благає метелик, що лежить у траві. Якщо дощ намочить крила, я не зможу злетіти.

Іди під парасольку! – сказав зайчик і підняв капустяний лист над метеликом. Дощ незабаром минув. Метелик сказав дякую і полетів, а зайчик узяв свій лист і побіг далі. Але ледь він підійшов до річки, як побачив у воді мишку. Вона ледве трималася за гілочку. Вода вже огорнула її. ” Мабуть потоне…” – подумав зайчик. Недовго думаючи, кинув свій лист у воду. Ось тобі човен, рятуйся! Мишка вилізла на лист і припливла до берега. Спасибі, тобі зайчику! – сказала вона і втекла. А тим часом капустяний лист підхопило течією, і він поплив, здалеку схожий на зелений круглий човник. Ех, поплив мій сніданок!-вигукнув зайчик. – Ну нічого, натомість я сховав від дощу метелика і врятував мишку.

– Який зайчик? ( Добрий, чуйний)

Що зробив зайчик, аби допомогти іншим звірятам? Чи можна зайчика назвати другом? Як ми можемо допомогти зайчикові, адже він залишився голодним? ( Пригостити морквою, капустою).

Трапляється все так, що іноді друзі сваряться. Що потрібно робити, аби сварки не виникало?  А якщо ж траплятимуться якісь непорозуміння, то обов’язково помиріться. Чи знаєте ви мирилки?

Давайте разом вивчимо мирилку

Дай скоріш мізинчик свій,

Зачепи його за мій.

Мізин- мізин-мізинець-

Помирив нас, молодець!

Дид. Гра ” Дружні діти”

Діти тримаються за руки, на слова дії дорослого, якщо діти погоджуються то піднімають руки до гори, якщо ні- опускають.

Підсумок заняття

Як зайчик допомагав друзям?

Яку мирилку вивчили?

Навіщо потрібні мирилки?