ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З СОЦІУМОМ (ЛОГОПЕДИЧНА ГРУПА)

20 березня

Ознайомлення з соціумом,культура мовленнєвого спілкування

Тема: «Похід в театр»

Мета:  Ознайомити дітей із різними видами театру,поширити їхні уявлення про театр,ознайомити із театральними термінами. Удосконалювати логічні операції,класифікації, вчити розрізняти емоції людей; розвивати мислення, пам’ять,музичні та творчі здібності,вміння емоційно сприймати виставу. Виховувати естетичний смак та любов до різних видів мистецтв.

Діти, відгадайте загадку:

-Там є сцена і куліси,

І актори, і актриси,

Є афіша і антракт,

Декорації, аншлаг.

І, звичайно ж, прем’єра!

Здогадалися ви, напевно. (Театр)

Чи знаєте ви, що таке театр? Я хочу трохи розповісти про історію театру, а ви мені будете допомагати.

– Слово «театр» грецьке. Що воно значить? Чи означає воно і місце, де видовище відбувається, і саме видовище. Театральне мистецтво виникло дуже давно, більше двох з половиною тисяч років тому в Стародавній Греції. Жителі цієї країни будували театри під відкритим небом, в театрі була сцена і високі зорові місця.

– Коли грали сумну п’єсу, одягали похмурі маски, коли веселу п’єсу – усміхнені маски. Згодом театри змінилися, на вулицях міст з’явилися балагани. Що це таке? Балагани – це веселе, смішне уявлення, яке розігрували актори на ярмарках і народних гуляннях. Брали участь бродячі актори, жонглери, театральні ляльки – петрушки. Виступали на вулиці, і кожен перехожий міг підійти, подивитися виставу.

– Пройшли роки, в кожному місті з’явилися великі, красиві будівлі – театри. У них виступають актори, які показують вистави для нас, для глядачів. Що є в театрі?

Діти називають, що як називається: сцена, зал для глядачів без глядачів, з глядачами, балкон, завіса відкритий, завіса закритий, куліси, декорації на сцені, актори на сцені, гримерна, костюмерна.

Прочитати будь-яку нову казку.