ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З СОЦІУМОМ. МАЛЮВАННЯ (СТАРША ГРУПА)
30.03.2020
1.Заняття :Ознайомлення із соціумом
Тема: Тема: « Моя сім’я»
Мета: формувати уявлення дітей про сім’ю як про людей, які живуть разом, піклуються одне про одного; формувати уявлення про потреби сім’ї; збагачувати знання дітей про родинні стосунки, обов’язки; розвивати мовлення, мислення; виховувати почуття любові, чуйності й поваги до рідних.
Хід заняття:
Рідна мама і татусь,
І бабуся , і дідусь,
Братик, я й сестра моя –
Це усе одна… (сім’я)
Отже, діти, сьогодні наша розмова піде про сім’ю або, як говорять у нас, – про родину.
(Тарілочка з кружечками різного розміру, під час розповіді викладати схему родини)
– Зараз я розповім вам історію:
«Жив був малюк, були у нього мамо й тато, ще у малюка були старший брат і молодша сестра. Так само у нього були бабуся і дідусь – мамині батьки, і бабуся з дідусем – татові батьки. І жили вони всі разом.»
– Діти, подивіться, що ж у нас вийшло? У нас вийшла схема родини. Ось яка велика сім’я у малюка.
Вправа склади (схему своєї сім’ї).
Маленькі кружечки – це діти, побільше – це тато й мама, а самі великі – це бабусі та дідусі. Сім’ї бувають різні: великі і маленькі. Кожна людина з народження має сім’ю.
Що ж таке сім’я?
Гра «Кого як назвемо?»
(Діти визначають і називають різних членів родини по відношенню до себе)
Ким доводиться вам мамина мама? (Бабуся)
Хто для вас батько вашого тата? (Дідусь)
Ким доводяться вам інші діти ваших батьків? (братиками й сестричками)
Гра « Назви лагідно кожного члена сім’ї»
Син – синок – синочок;
Дочка – донька – донечка;
Брат – братик;
Сестра – сестричка;
Мамо – матусю;
Бабця – бабуся; (тощо)
Читання оповідання В. Осеєвої «Сім’я у нас одна»
«Левко завжди допомагав мамі. Він і посуд мив після обіду, і в кімнаті прибирав. Але якось на хлопчика напала лінь. І день, і другий минув,— Левко не допомагає мамі.
Тут і неділя прийшла. Батько каже за обідом:
— Погано наша сім’я працювала. Не підемо сьогодні нікуди. От тільки шкода маму. Весь тиждень у полі та вдома працювала. І сестричку Таню шкода. Хороші оцінки принесла — п’ятірки. Та і я теж цілий тиждень працював на фабриці.
Левко почервонів увесь та й говорить:
— Ну, й ідіть самі! А я з кицькою залишуся.
— Та ні вже, куди ми підемо,— відповідає батько.— Адже сім’я у нас одна. Всі один за одного відповідаємо. (В. Осєєва).
Запитання за змістом твору :
– У чому завинив Левко перед своєю сім’єю? Чи зрозумів він свою провину?
– Чому ніхто з членів сім’ї не пішов на прогулянку?
– Що означає «відповідати одне за одного? – – А чи дружною є ця сімя?
Отже потрібно кожному члену сімї відповідально ставитися до своїх обов’язків.
– Скажіть,чи вважаєте ви свою сім’ю дружньою? Чому?
– Як ви думаєте,чи залежить щось від вас, щоб ваша сім’я була дружньою?
Вивчити прислів’я «Без сім’ї нема щастя на землі»
2.Заняття: малювання
Тема: «Моя родина»
Мета: формувати уявлення дітей про сім’ю, як про людей, які живуть разом, виявляють один про одного турботу; виховувати любов і повагу до членів своєї сім’ї; вчити малювати характерні риси зовнішності.
Хід
Тато мама і я ,
Це і є щаслива сім’я.
Ми разом щасливі завжди
Турботливі і дорогі
Будемо разом завжди.
І разом всіх берегти.