ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ПОРАДИ ІНСТРУКТОРА З ФІЗКУЛЬТУРИ.

ЗАГАРТУВАННЯ

Один із найважливіших методів зміцнення здоров’я дитини – загартування. Його проводять з метою підвищення стійкості організму до шкідливого впливу довкілля. В основі загартування лежить принцип тренування. У дитячому віці найважливішим є загартування повітрям, сонцем, водою.

Всі методи можна поділити на загальні та спеціальні. Загальні – щоденне провітрювання, прогулянки, купання дітей і раціональний одяг.

Повітряні ванни проводять у стані спокою і в русі, при температурі повітря в приміщенні 22С. Для загартування рекомендують виводити дитину на вулицю за будь якої погоди щодня, навіть якщо сильний мороз, але ненадовго і добре вдягнену.

Водні процедури виконують у вигляді обтирання, загального і місцевого обливання, полоскання горла, купання в річці і в морі. Починають з сухого обтирання, потім переходять до обтирання змоченою у воді рукавичкою. Послідовність обтирання: верхні кінцівки від кисті до плечей, нижні – від стопи до стегна, далі груди, живіт, спина. Після обтирання кожну ділянку тіла необхідно розтерти рушником до почервоніння. Температура води спочатку 30 – 33С. Кожні 2 – 3 дня її знижують на 1 – 2 градуси, але вода не повинна буди холоднішою ніж 15 градусів. Місцеве обливання починають з обливання ніг. Після чого так само розтирають рушником до почервоніння. Температура води на початку обливання – 30 – 33С. Зниження температури проводиться поступово. Але вона не може бути холоднішою, ніж 15С.

Купання дитини у водоймі рекомендують починати з трьох років Але існують певні правила: не можна купати після їжі, після прийому сонячних ванн, купання має тривати не більше, ніж 10 хвилин при температурі води не нижче, ніж 22С.

Сонячні ванни потрібно проводити обережно. Не можна перегрівати дитину. Це робить велику шкоду центральній нервовій системі. Загоряти рекомендують у ранковий час з 9 до 11 години. На голову обов’язково одягається панамка. На відкритому сонці не можна проводити більше ніж 10 хвилин. Для того щоб дитина не обгорілі можна використовувати спеціальні захисні засоби. Але вони повинні бути правильно підібрані.

Бажаю вам міцного здоров’я! І пам’ятайте – загартовані діти менше хворіють.