ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. (І молодша група)

23.09.2022 Ліплення
Тема: “Цукерки для Оленки”
Мета : вчити дітей розминати шматочки пластиліну коловими та прямими рухами; акуратно працювати з пластиліном; розвивати естетичний смак, дрібну моторику рук ; виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.
Обладнання: пластилін, дощечки для ліплення, лялька Оленка, малюнки із зображенням продуктів харчування.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вірш
Жила-була цукерка
З веселою начинкою –
Ось від неї папірець
З веселою картинкою!

– Добрий день, Оленко. Чому це ти сумуєш сама вдома? Діти, наша Оленка каже , що вона чекає на гостей – Катрусю та Мишка. Оленка забула купити цукерок, а гості ось-ось мають прийти. Давайте допоможемо ляльці. Зліпимо цукерочки, щоб вона могла пригостити ними своїх гостей.
– Які цукерки бувають за формою?
– Круглі та довгі.
Так, круглі, як горошини, та довгі, як палички.


Пальчикова гімнастика


Показуємо прийоми ліплення коловими і прямими рухами. Закріплюємо виконання колових і прямих рухів дітьми в повітрі. Пропонує дітям почати роботу.
Цукерки готові, можете віднести їх ляльці.
Підсумок зняття.

22.09.2022

Ознайомлення з соціумом, культура спілкування

Тема ” Чайний посуд

Мета: створювати розвивальне мовленнєве середовище, учити розуміти слова -назви предметів посуду та розрізняти їх за призначенням, активізувати словник дітей вживанням назв предметів посуду ; розвивати вміння утворювати іменники з суфіксами пестливості, виховувати дбайливе ставлення до предметів посуду, бажання допомагати у сервіруванні столу.

Хід занятт

Привітання

Доброго ранку, рідний наш дім

Доброго ранку, діткам усім

Доброго ранку сонечку ясному

Доброго ранку садочку прекрасному

Дидактична гра “Відгадай”

Мовленнєва гра ” Скажи лагідно

Дидактична гра” Сервіруємо стіл до чаю”

Вивчення скоромовки

Онучата чаювали, в чашки чаю наливали.

Підсумок заняття

 

21.09.2022.                 Мовлення + малювання

Тема : «Ясне сонце вже не гріє»

Мета : ознайомлювати дітей з змінами в природі, що відбуваються з настанням осені; навчити малят домальовувати зображення сонечка, правильно тримати пензлик у руці; розвивати спостережливість, увагу, мислення, мовлення дітей; вміння сприймати предмет в цілому; виховувати любов до рідної природи; цікавість до занять з малювання.

Хід заняття.

Вірш

Жовті листочки з дерев опадають

Птахи у теплі краї відлітають.

 

  • Яка пора року наступила?
  • Якого кольору листя на деревах?
  • Яке небо восени?

Загадка

Удень по небу гуляє

А ввечері на землю спати лягає

(сонечко)

  • Що ви знаєте про сонечко?
  • Яке воно?
  • Що робить?

Пальчикова гімнастика

Д/г  «придумай лагідні слова»

Д/г « Назви колір»

Малювання сонечка.

Підсумок заняття.

 

20.09.2022
Тема: “Мої іграшки”
Мета: поглиблювати та розширювати знання дітей про іграшки та їх використання; вчити дітей описувати іграшки, називати їх ознаки; збагачувати словник дітей назвами іграшок, їх властивостей і дій, виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

Хід заняття
Психогімнастика
Перегляд відеоряду “Мої іграшки”

Дидактична гра ” Чарівна торбинка”
Дидактична гра ” Якої іграшки не стало?”

Фізкультхвилинка
Дидактична гра “Скажи лагідно”
М’яч – м’ячик
Лялька – лялечка
Машина – машинка
Ведмідь – ведмедик
Кіт -котик
Барабан – барабанщик
Підсумок заняття

19.09.22

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З СОЦІУМОМ

Тема: ” На прогулянку підемо,одяг потрібний знайдемо”.

Мета: учити дітей розуміти, який одяг одягнути на прогулянку;слідкувати за

погодою( холодна, тепла.); ознайомити з призначенням одягу; розвивати

увагу, зв’язне мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до

одягу.

Хід заняття

Гра” Який одяг для якої погоди”.

Мета: визначати відповідний одяг

Фізкультхвилинка

16.09.2022 Молодша група

Аплікація з елементами малювання
Тема: “Повітряні кульки”
Мета: викликати інтерес до створення аплікативних картинок з трьох повітряних кульок, однакових за розміром але різних за кольором. Навчати розкладати готові форми на певній відстані одне від одного, або із частковим накладанням, заповнюючи весь простір аркуша і акуратно наклеюватина тло. Розвивати відчуття форми і ритму.
Хід заняття
Психогімнастика
Робота з уривком вірша Г. Лагздинь ” Кульки повітряні”
Кульки плвітряні-
Родичі вітрові!
Вітер дме- вони летять,
Їх не треба зупинять!
Пояснення виконання роботи
Підсумок заняття.

14.09.2022

Логіко-математичний розвиток
Молодша група
Тема: Поняття “один” та ” багато”. Круг, квадрат.
Мета: закріплювати поняття один, багато, а також знання про круг, квадрат ; учити обстежувати геометричну фігуру за допомогою дориково- рухового та зорового аналізаторів. Розвивати зорову увагу, дрібну моторику рук, координацію рухів, виховувати інтерес до математики.
Хід заняття
Психогімнастика
Дидактична гра ” Склади із частин”
Дидактична гра ” Чайний посуд”
Рухлива гра ” Ведмідь та бджоли “
Підсумок заняття

13.09.2022.

Розвиток мовлення та малювання.

Тема : «Допоможемо веселці»

Мета : учити дітей закінчувати зображення, правильно користуватись пензлем, розвивати мовлення, мислення, дрібну моторику; виховувати охайність, самостійність, інтерес до малювання.

Хід заняття

Психогімнастика «Привітання»

Доброго ранку, сонечко!

Доброго ранку, наші ручки,

Доброго ранку, ніжки.

Доброго ранку, гості

Доброго здоров’я.

Загадка про веселку.

Хтось у лузі біля річки

Загубив барвисті стрічки

Дощик вгледів, підібрав

Небеса підперезав.

(Веселка)

Перегляд відео про веселку.

 

Бесіда за ілюстрацією

Що зображено на малюнку?

Чи подобається вам веселка?

Якими вона кольорами?

Чи бачили ви веселку?

Розгляд заготовок для роботи.

Подивіться уважно чи всі кольори на нашій веселці?

Не всі.

Ми допоможемо веселці?

Що потрібно щоб вона засяяла всіма кольорами?

 

Виконання роботи.

12.09.2022

Молодша група
Ознайомлення з соціумом, розвиток мовлення.( Ліплення)
Тема: “Познайомимося”
Мета: підтримувати бажання дітей спілкуватися один з одним, дорослими, слухати і розуміти почуте, відповідати на запитання, формувати культуру мовлення вчити вживати слова ввічливості, звертатися до співрозмовника називаючи ім’я, виховувати дружні взаємини. Викликати інтерес до ліплення, формувати вміння розказувати кулю коловими рухами долонь, розвивати дрібну моторику рук.
Хід заняття
Психогімнастика
Як знайомих ч зустріну
Привітаюсь неодмінно:
Добрий ранок! Добрий день!
Я прийду в дитячий сад
Привітаюсь до малят.
*Що ми зараз робили?
*З ким ви віталися?
*Як ви віталися?
До нас на гостину завітав Зайчик
*Як хочуть оцих малят, –
В дівчаток, і хлоп’ят?
Дидактична гра “Назви своє ім’я”
Гра вправа “Що є в дитячому садку?
https://youtu.be/iBujHREK4xs
Ліплення ” Мій веселий м’яч”
https://youtu.be/C35TgSg_gkA

09.09.2022

Ознайомлення з навколишнім середовищем.
Тема: “Зустріч з їжачком”
Мета: ознайомити дітей з фруктами, з їх смаковими властивостями, учити розрізняти за зовнішнім виглядом, кольором та величиною, розвивати мислення, увагу, виховувати інтерес та позитивне ставлення до довкілля.
Хід заняття
Я веселий їжачок,
Кожушок із головок.
По садку походжаю
Фрукти під деревами в кошик збираю.
Перегляд відео про фрукти
Дид. Гра “Назви фрукт”

08.09.2022.

Ліплення.

Тема : «Промінчики для  сонечка»

Мета : учити дітей ліпити маленькі кульки, скочуючи шматки пластиліну між долонею та дошкою; викликати у дітей захопливе ставлення до образу сонця, радість від спільної роботи; розвивати здатність до усвідомленого сприймання об’єктів природи, бажання передавати їх образи під час ліплення,  увагу,  дрібну моторику рук;  виховувати охайність під час роботи з пластиліном, бажання ліпити.

Хід заняття.

Потішка

Заглянь, заглянь, сонечко

До нас у віконечко.

Дітки там гуляють

Тебе виглядають.

  • Як ми виглядаємо сонечко? ( імітуємо)

Сонечко.

Ясне сонечко в кімнату

Дивиться в віконечко

Дуже раді всі малята

Плескають в долонечки.

(діти плескають в долонечки)

07.09.2022  Малювання

Тема : “Повітряна кулька”

Мета: викликати інтерес до малювання іграшок,формувати вміння зображувати круглі предмети,навчити замикати лінію в кільце, зафарбовувати його. Управляти в техніці малювання гуашшю. Розвивати окомір, виховувати охайність.

Хід заняття

 

  1. Психогімнастика
  1. Робота за віршем В. Шипунової ” Повітряні кульки”

Повітряні кульки,

Не сядьте на їжатко!

Воно колюче дуже –

Маленьке їжачатко.

На кактус не сідайте –

У нього колючки!

Подалі ковтайте,

Тендітні і легкі.

  1. Розгляд повітряних кульок.
  2. Малювання повітряних кульок.
  1. Підсумок заняття.

 

06.09.2022р.

                               Сенсорний розвиток

Тема: “Наші іграшки чудові”

Програмовий зміст:  вчити дітей основних кольорів (червоний, зелений, синій , жовтий);  розвивати мову, увагу, мислення, дрібну моторику рук; виховувати дружні стосунки між однолітками під час гри.

Хід заняття.

Хто це в гості завітав?

Сірий зайчик прискакав!

Зайчик попросив ласкаво:

Друзі, так мені цікаво,

Покажіть мені свій дім,

Що, скажіть, тут є у нім?

Розкажемо? Адже у нас багато різних, цікавих речей.

 

Д/г « Іграшки навколо нас»

(називаємо іграшки які нас оточують по кольорам)

Фізкультхвилинка «Веселі звірята»

Перегляд відео « Кольори»

Підсумок заняття.

 

05.09.2022

I молодша група

Вихователь : Вовк Н. М

Ознайомлення з соціумом

Тема: “Будьмо знайомі”

Мета: ознайомити дітей з режимом дня в дитячому садку, розвивати мислення, пам’ять, увагу;  виховувати потребу у спілкуванні з однолітками.

Хід заняття

  1. «Весела руханка з Івасиком”
  1. Перегляд мультфільму “Діткам про дитячий садок”
  1. Підсумок заняття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.06.22                             Сенсорика

Тема : «Кольорові резиночки»

Мета:закріплювати знання дітей назвам кольорів, вміння одягати резиночки на пальчики, формувати позитивні емоції, розвивати увагу, пам’ять, мислення; створювати гарний настрій.

Хід заняття

Пальчикова гра «Зайчик»

Я вухатий ваш дружок,

в мене сірий кожушок.

Діткам всім я посміхаюсь,

в різні боки повертаюсь.

отакий я молодець —

Зайчик смілий стрибунець.

(Діти виконують відповідні рухи.)

Д/г « Резиночки»

Мета : розвивати вміння одягати резиночки за зразком на пальчики, розвивати увагу, пам’ять, мислення.

27.06.22.                       Конструювання

Тема : «Тварини»

Мета : продовжувати вчити дітей викладати тварин за допомогою  конструктора ; розвиватиувагу, мислення, вміннядіяти за інструкцієюдорослого; виховуватитерплячість та наполегливістьпід час виконаннязавдання.

Хід заняття.

Пальчикова гімнастика

Білочка

Сидить білка на візочку,

Продає свої грибочки:

Лисичці – сестричці,

Горобцю, синичці,

Вовчику сіренькому

Та зайчику маленькому.

(почергово розгинати всі пальчики, починаючи з великого.)

Д/г  « Збери тваринку»

Мета : продовжувати вчити дітей викладати тварин за допомогою  конструктора.

24.06.22.  Художня література

Тема : Казка «Ріпка»

Мета: навчати дітей уважно слухати, сприймати казку; розвивати цікавість дітей до казки; виховувати посидючість.

Хід заняття

Перегляд відео

Казка  «Ріпка»

23.06.22.                       Сенсорика

Тема : «Намисто для матусі»

Мета : закріпити знання дітей про поняття «один» – «багато», назви кольорів, вміння нанизувати предмети різної форми; розвивати дрібну моторику , увагу, пам’ять,виховувати бажання працювати самостійно.

Хід заняття

Психогімнастика « Наші розумні голівки»

Наші розумні голівки

Багато будуть думати

Оченята уважно дивитися

Вушка слухати

Ротик чітко говорити

Ручи будуть працювати

Ніжки будуть танцювати

 

Вірш про маму

Мамо, мамочко, матуся

Я до неї  пригорнуся

Вона добра і привітна

Ніби сонце в небі, світла.

 

Бесіда.

  • Як звати твою маму?
  • Які в неї очі?
  • Яке волосся? Довге чи коротке?
  • Ви любите свою маму?

 

Д\г «Намисто для матусі»

Мета : вдосконалювати вміння дітей нанизувати предмети різної форми на шнурочок.

22.06.22.  Художня література

Тема : Казка «Ріпка»

Мета: навчати дітей уважно слухати, сприймати казку; розвивати цікавість дітей до казки; виховувати посидючість.

Хід заняття

Перегляд відео

 

Казка  «Ріпка»

21.06.22.                       Сенсорика

Тема : «Намисто для матусі»

Мета : закріпити знання дітей про поняття «один» – «багато», назви кольорів, вміння нанизувати предмети різної форми; розвивати дрібну моторику , увагу, пам’ять,виховувати бажання працювати самостійно.

Хід заняття

Психогімнастика « Наші розумні голівки»

Наші розумні голівки

Багато будуть думати

Оченята уважно дивитися

Вушка слухати

Ротик чітко говорити

Ручи будуть працювати

Ніжки будуть танцювати

 

Вірш про маму

Мамо, мамочко, матуся

Я до неї  пригорнуся

Вона добра і привітна

Ніби сонце в небі, світла.

 

Бесіда.

  • Як звати твою маму?
  • Які в неї очі?
  • Яке волосся? Довге чи коротке?
  • Ви любите свою маму?

 

Д\г «Намисто для матусі»

Мета : вдосконалювати вміння дітей нанизувати предмети різної форми на шнурочок.

20.06.22

Заняття: Конструювання.

Тема: “Квіточки”.

Мета: продовжуємо вчитись викладати квіти за допомогою мозаїки; вивчаємо весняні квіти; розвиваємо вміння називати кольори; виховувати посидючість, увагу.

Вірші про квіти.               

Квіти, квіти… Чарівніквіти,

Кольорові, великі й малі…

Ви умієте душу зігріти,

Бо йсаміви — душа землі.

***.

Я гордо голову тримаю

І перед вітром не схиляю.

Я жовтий є і полум’яний,

І наче, яблуко рум’яний.

В саду я квітну навесні.

Тюльпан дали  ім’я мені.

***

Дзвонить дзвонику саду:

“Я на стежку забреду.

Між травою проросту,

Синім цвітом зацвіту”.

Пальчикова гра “Квітка”

16.06.22

Заняття: Ознайомлення з природою

Тема:”Безпека в лісі”.

Мета:ознайомити дітей як правильно поводити себе в лісі; знати правила поведінки,вчити не залишати сміття після себе, не рвати квіти та не ображати тварин.

Правила поведінки в лісі

Гра” Можна-ні”                                                       

Мета: знаходити правильні відповіді що можна робити,а що ні.

 

13.06.22                Конструювання

Тема : «Хатинка для зайчика»

Мета: продовжувати вчити дітей накладати цеглинку на цеглинку, різного розміру зводити споруду вгору, розвивати стійку увагу, спостережливість, виховувати турботливе ставлення до тварин.

Хід заняття.

Загадка

Що за звір сидить такий

Довговухий та м’який

Ловлять вуха звук тривоги

А рятують звіра ноги.

Хто це?

(Зайчик)

 

 Бесіда.

  • Де живе зайчик?
  • Якого кольору зайчик?
  • Які у зайчика вушка?
  • Який у зайчика хвостик?

 

Дітки давайте побудуємо зайчику хатинку.

 

10.06.22                   Ознайомлення з природою

Тема : «Спостереження за квітами»

 Мета:продовжувати вчитидітейрозрізнятиквітиза зовнішнімвиглядом, запахом; ввести в словник слова, щоозначаютьколір, назвиквітів. виховуватилюбов до природи, вміннямилуватися нею.

Бесіда.

  • Як називаються квіти , що ростуть на квітнику?
  • Якого вони кольору?
  • Пахнуть квіти чи ні?
  • Для чого їх посадили?
  • Чому треба берегти квіти?

Вірш про квіти.

Виростаєм в квітнику, зацвітаємо на сонці

Від водиці зеленієм, нашим діточкам радієм

Ви нас , діти, доглядайте і водою поливайте

Щоб могли ми воду пити, треба землю підпушити

Любі діти, час не гайте, нас постійно доглядайте

Для нас , квітів, найщиріші друзі – діти.

8.06.22.

Тема : Казка « Коза – Дереза»

Мета: навчати дітей уважно слухати, сприймати казку; розвивати цікавість дітей до казки; виховувати посидючість.

Хід заняття

Перегляд відео «Коза – Дереза»

6.06.22.              Дитина в соціумі.

Тема : «Чисті руки – запорука  здоров’я»

Мета : закріпити знання дітей про особисту гігієну, як правильно мити руки; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати бережне ставлення до свого здоров’я.

Хід заняття.

Здоров’я – це багатство,

Але з народження дано,

Запам’ятай з дитинства,

Що найціннішим є воно,

Бережи здоров’я змалку.

Бо хазяїн тіла – ти

Щоб життя прожити довге

Себе треба берегти.

 

3.06.22. Дитина у природному довкіллі.

Тема : «Спостереження за мурахами»

Мета : закріплювати знання про мурах; розвивати увагу, спостережливість; виховувати інтерес до дослідницької роботи.

Хід заняття.

Вірш    (В. Паронова)

Всі мурашки роботящі

Серед них нема ледачих

Цілий день вони працюють

І мурашник свій будують

Не для себе, для родини

Для всієї мурашини.

 

Бесіда.

  • Якого розміру мурашки?
  • Скільки лапок?
  • Чи мають очі?
  • Піднесіть до мурах тонку травинку, що відбувається?
  • Мурахи піднімають вантаж, більший ніж їх власна вага.
  • Де мурахи?

1.06.22.      

Тема : «День захисту дітей»

Мета : познайомити дітей з історією свята; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять; виховувати почуття доброти, повагу  до інших, людяність.

31.05.22

Заняття: Розвиток мовлення. 

Тема:” Бджілка – трудівниця”.

Мета: поглибити знання про бджіл, їх будову, спосіб пересування, користь яку вона приносить; поповнити активний словник дітей словами “бджола”, ” мед”, “вулик”, “збирати”; сприяти накопиченню позитивних, емоційних вражень про природне довкілля; розвивати пізнавальний інтерес до живої природи, спостережливість.

Загадка.                                                              

Ця маленька трудівниця.

Мед збирає як годиться:

Все у вулик, все у соти,

Не цурається роботи.

(Бджілка)

Читання вірша Г. Бойка” Бджілка”.              

Чого це над квітками.

Схилилася дітвора?

Малим цікаво знати:

Як бджілка мед збира!

А бджілка все кружляє,.

Неначе каже нам:

Жу- жу-,жу-жу, малята,.

Я меду не віддам!

І забавляться з вами.

Не маю я часу:

Солодку краплю меду.

У вулик понесу!

 

Бесіда за змістом твору.                                  

– Про яку комаху віршик?

-Чи бачили ви бджілок?

-Які вони?

-Де можна побачити бджілку?

-Що збирають бджілки?

-Де живуть бджілки?

30.05.22                   Дитина в соціумі.

Тема : «Домашні птахи»

Мета: закріпити  знання про домашніх  птахів, розвивати увагу, пам’ять, мислення, виховувати бережливе ставлення до домашніх  птахів.

Хід заняття.

Гра « Знайди тінь»

Мета : закріпити з дітьми назви домашніх  птахів.

Гра : «Допоможемо мамам знайти своїх малят»

Мета : закріпити назви дитинчат  домашніх  птахів

27.05.22

Ознайомлення з природою.

Тема : «Спостереження за комахами»

Мета : вчити дітей розпізнавати комах, розширити знання про їх життя; виховувати бережливе ставлення до світу природи.

Бесіда

  • Де живуть комахи? (на рослинах, у землі, на листочах)
  • Чим вони відрізняються від птахів?
  • Скільки лапок у комах? А що ще є у комах? (крильця, вусики)
  • А що є у птахів але не має у комах? (пір’я, дзьобика)

 

 

Д/г «Знайди тінь»

Мета : закріпити з дітьми назви комах

25.05.22

Заняття: сенсорика.

Тема: “Чарівні    крупи”.

Мета:зацікавити  дітей    роботою з  різними крупами; розвивати  дрібну моторику рук; вчимо  дітей  розкладати  крупи по ємкостям; вчимось  малювати на манній  крупі ; виховуємо  цікавість, увагу, посидючість.

Гра” Розділи  крупи”.          

Мета:вчити  дітей  розділяти   крупи   між собою.

Використовуємо  крупи: горох, квасоля, гречка.

Розвиваємо  дрібну моторику рук.

 

Гра” Чарівні  квіти”.     

Мета:вчити  дітей  малювати    квіти на   манній   крупі.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пальчикова  гімнастика

 

23.05.22

Заняття: дитина в соціумі.

  Тема: “Безпечні  ігри з домашніми  тваринами”.

Мета: навчити  дітей з обережністю  ставитись до тварин, які  проживають  поруч;вчити не ображати та не застосовувати силу протиних,вміти  піклуватись про улюбленців.

Запитання:      

-Які у вас є тварини?

-Де можуть жити   тварини?

-Чому не можна ображати   тварин?

-Що ми робимо  після  гри з тваринами?

Гра”Розкажи про тваринку”.

Мета:вчити  дітей   розповідати про своїх  улюбленців.

20.05.22

Заняття: Ознайомлення з природою.

Тема: «Зеленапрогулянка».

Мета: вчити дітей порівнювати предмети за кольором, класифікувати їх; привчати дітей бути уважними, спостережливими; виховувати любов до природи.

Гра” Озирнись навколо себе”.                      

Мета:називати все навколо, що має зелене забарвлення ( дерева, одяг, транспорт та ін.)

Загадка

Ти зустрінеш його в травці

Він у парку є на лавці

В недостиглих фруктах є

У чаю, що до смаку

Він у паростках пщениці

Є також у світлофорі

І у водоростях в морі

Він із жабою скакає

Із травою він росте

Але тільки не цвіте

Здогадались вже напевно

Що за колір то…

(зелений)

 

18.05.22

Заняття. Конструювання.

Тема: “Будинок для курочки”.                           

Мета: учити дітей називати деталі споруди; формувати здібності до конструювання; розвивати вміння стійко ставити кубик на кубик, запам’ятовувати основні кольори; виховувати увагу, цікавість.

Пальчикова гімнастика” Курочка”

Дзьобик у мисочку вниз опускає

Потім у гору його підіймає

Знов опускає і знов піднімає

Свіжу водичку так попиває

 

 

 

16.05.22

Заняття: Ознайомлення з соціумом.

Тема:”Комахи”.

Мета: продовжити знайомити дітей з найбільш поширеними видами комах нашої місцевості, спонукати запам’ятовувати їх назви, ознаки, способи пересування;  розвивати мовлення, спостережливість; виховувати позитивні емоції.

Загадки про комах.

 

Заповзята трудівниця,

Вона праці не боїться.

Дуже сильна ця комаха.

Називається…( мураха)

Затишна моя хатинка-

Непомітна павутинка.

Гляньте, скільки ниточок!

А господар-… ( павучок)

Розцвіла в саду у нас.

Дивна квіточка якась.

Я понюхати хотіла-

Квітка пурх!- і полетіла.

(Метелик)

Гра” Знайди тінь”.                                             

Мета: розвиваємо увагу, мислення дітей.

 

13.05.22

Заняття:  Ознайомлення з природою.

 

Тема:“Кімнатні  рослини”.

Мета:зацікавити  дітей  спостереженням за рослинами  які  знаходяться в   кімнаті; розвивати увагу, вміння за ними доглядати; виховувати   бережливе ставлення до природи.

Мовленнєва гра” Опиши квітку”.                 

Мета:вчити  дітей  короткими  реченнями  описувати  рослини.

Дидактична  гра” Доглядаємо рослини”.

Мета:вчити  дітей правилам догляду за  кімнатними   рослинами.

Пальчикова  гра«Квітка»

 

11.05.22

Заняття: Сенсорика.

Тема: ” Великий- маленький”.

Мета: звертати увагу  дітей на відмінність  предметів по величині,формувати  розуміння  слів: великий і маленький; закликати дітей до повторення  слів, до показу великих і маленьких предметів; розвивати  увагу, пам’ять, логічне  мислення.

Дидактичнагра” Великий- маленький”.                                                       

Мета: розвивати  вміння  співвідносити  розмір  предметів.

Дидактична гра” Більший- менший”.         

Мета: формувати лексико- граматичних понять.

 

6.05.22

Заняття: Ознайомлення з природою.

 Тема: “Квітне бузок”.                                                

Мета: поглибити   знання  про бузок; вчити розпізнавати  квіти  бузку від інших  квітів; розвивати  спостережливість, зв’язне мовлення;        виховувати  естетичні почуття, бережливе  ставлення до природи.

Вірш “Бузок”.                                                                  

Один бузок ось підвікном,.

А другий біля   ґанку.

Один старенький, а отой.

Біленький, як сметанка.

Обидва ніжні, запашні,.

Аж дух вам забиває.

І кожна  гілка, як букет.

Із  листя  виглядає.

 

Бесіда за ілюстраціями. 

– Які   квіти   зображені?

– Якого  кольору буває бузок?

– Як він  пахне?

-Чи  можна  ламати   гілки  бузку?

 

05.05.202

Заняття: Ліплення.

Тема:  “Чарівна гусінь”                   

Мета : продовжити вчити дітей скачувати з пластиліну кульки різного розміру; розвивати увагу, мислення, дрібну моторику рук; виховувати посидючість, стриманість до дій.

Вірш «Гусеничка»

Гусениця в лісочку
Гріла спину на грибочку,
Сонце гаряче пекло,
Їй голівку напекло.
Їй зроблю, коли навчусь
Із газети я картуз.

Пальчикова гра  «Сороконіжка»

 

 

4.05.22

Заняття: Конструювання.

Тема:” Меблі для Оленки”.

Мета:продовжувати знайомити дітей з  матеріалом для конструювання ( цеглинки, кубики, лего), вчити дітей називати меблі та їх деталі ( ліжко, стілець); розвивати дрібну моторику рук; виховувати інтерес до конструювання.

Гра” Що зайве?”.                                                

Мета:вчити дітей знаходити зайве.

 

Пальчикова гімнастика” Добрий день”.

Гра” Знайди тінь”.                                         

Мета: назвати предмети меблів та відповідну до них тінь.

 

03.05.22

Заняття: розвиток мовлення.

Тема: ” Моє  тіло”.

Мета:ознайомити  дітей з назвами  частин  тіла( руки, ноги, голова і всі органи які на ній      розміщені); розвивати   увагу, мислення; виховувати   бережливе     ставлення до свого  здоров’я.

” Очі”.                                                                     

Очі  очі, оченята!

Як заплющу- буду спати,.

Як відкрию все побачу.

Насварять мене- заплачу.

 “Вуха”.                                                                

Вушка  мають зайчик, киця.

ведмежатко і лисиця.

І у мене є два вуха.

Щоби тата й маму слухать.

 “Голова”.                                                            

В мене кругла голова

Ока два і вуха два

Ніс один і рот маленький

і волосячко  тоненьке.

Гра” Частини    тіла”.                                         

Мета:вчити  дітей  називати  частини  тіла.

 

 

02.05.22

Заняття: ознайомлення з соціумом.

Тема: ” Хто я?”.

Мета: вчити дітей орієнтуватись у визначенні протилежної статі, знати свою статеву незалежність, власне ім’я. Розвивати увагу, пам’ять. Виховувати позитивне ставлення до дітей іншої статі.

Гра” Чим люблять гратися?”.                        

Мета: вчити розподіляти ігри між хлопчиком та дівчинкою.

Гра” Хто що одягне?”.                                      

Мета: звернути увагу на одяг дітей ( хлопчика і дівчинки)

Гра” Опиши дівчинку (хлопчика)”.                 

Мета: вчимо дітей розрізняти ознаки між протилежною статтю.

29.04.22

Заняття: Ознайомлення з природою.

  Тема:” Птахи”.

Мета: вчити дітей впізнавати птахів – голуба, ворону, горобця,сороку; наслідувати рухи птахів (літають, стрибають, дзьобають); формувати позитивне ставлення до них; закріпити знання про зовнішній вигляд; розвивати мислення, уяву, пам’ять; викликати бажання турбуватися про птахів.

Запитання.                                   

– Що це за птах?

– Як кричить?

– Як виглядає?

– Чим відрізняється від інших?

Гра” Що це за птах?”.                              

Мета: вчимо дітей називати птахів.

Гра” Де чия тінь?                                       

Мета: вчити дітей орієнтуватись у тіні птахів.

 

28.04.22.    Ліплення.

Тема: «Сонечко»

Мета :вчити дітей ліпити сонечкона основі круглої форми,викликати у дітей захопливе ставлення до образу сонця, радість від спільної роботи; розвивати дрібну моторику, увагу;  виховувати охайність під час роботи з пластиліном, бажання ліпити.

Хід занаття

Віршик про сонечко

Сонечко, сонечко,

Виглянь у віконечко,

Діткигуляють,

Тебе виглядають,

Ой, сонечко, сонечко, засвіти

Буду кращея рости

27.04.22.             Сенсорика.

Тема : «Весняне сонечко-заглядає до нас у віконечко»

Мета: формувати знання дітей про об’єкт неживої природи – сонце, закріпити  уявлення про те, що сонце світить і гріє, йому раді люди, птахи і рослини; розвивати пізнавальну активність , сенсорні здібності, мовлення, мислення; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Хід заняття.

Дидактична гра : «Що схоже на сонечко?»

Мета : закріпити знання дітей про сонечко, його колір, форму, розвивати логічне мислення, зорову пам’ять. (запропонувати дітям обрати ту картинку,   яка схожа на сонце)

Дидактична гра : «Сонечко яке?»

Мета : збагачувати словник дітей прикметниками (розповісти про сонечко. Яке воно:  кругле, жовте, тепле, яскраве, тощо)

 

Дидактична гра «Кому сонечко потрібне»

Мета : закріпити знання дітей про властивості сонця. (назвати дітям предмети. Якщо предмету  сонечко  потрібне, діти піднімають руки, нібито промінчики сонця. Якщо не потрібне – присідають.)

Пальчикова гра «Кожен промінчик сонечка»

Промінчики сонце на небо пускає

Кожного привітним словом зустрічає

Цей промінчик – пустотливий

Цей промінчик – золотий

Цей промінчик – добренький

Цей  тоненький промінчик

Цей посміхається,

Мізинчиком називається.

 

26.04.22.

Тема: “Тепле сонечко пригріло- і природі не до сну”.

Мета: продовжити  знайомити  дітей з природнимизмінами в довкіллі, першими весняними  квітами ( пролісок, підсніжники), вчитися  утворювати  речення з двох- трьох  слів; виховувати   любов та бережливе  ставлення до природи.

Загадки про квіти.

Я най перша зацвітаю.

Синім  цвітом   серед гаю.

Відгадайте, що за квітка.

Бо мене не стане влітку.

(Пролісок)

Перша квіточка весняна.

Тихо під снігом куняла.

Дмухнув     вітерець тепленький.

І з’явився  цвіт біленький.

( Підсніжники).

Мовленнєва гра” Опиши квітку”. 

Мета: вчити дітей утворювати  речення з двох  трьох слів.

 

Мовленнєвагра “Назви квітку”.  

Мета: орієнтувати   дітей у назвах     весняних    квітів.

 

25.05.22

Заняття  на тему: «Великдень»

Мета: формувати стійкий інтерес до свята Великодня, до культури свого народу, його традицій, звичаїв, обрядів; розвивати у дітей логічне мислення, пам’ять, увагу, рухові вміння; виховувати духовно-моральні якості у дітей, інтерес до народних традицій і творчості; збереження народно-родинних традицій, згуртування сім’ї.

Хід заняття.

 

В одному дуже гарному селі, жили собі дідусь і бабуся. І зібрались вони піти у святкову Великодню неділю до церкви пасочку святити. Почали дідусь з бабусею кошика Великоднього збирати.

 

  • А, що ж потрібно покласти у Великодній кошик?
  • У кошик потрібно покласти яєчка-крашанки, або їх іще називають писанки.
  • А, давайте і ми з вами свою писанку розмалюємо!

Гра « Розмалюємо писанку»

Мета: вчити дітей співвідносити предмети за формою, використовуючи прийом накладання фігури на контур відповідного кольору; розрізняти та називати кольори; розвивати увагу, мислення, пам’ять, окомір, орієнтацію у просторі.

Матеріали: площинне яйце з картону із силуетним зображенням орнамету різної форми (коло, трикутник, квадрат); вирізані з картону окремі фігури (коло, трикутник, квадрат) синього, червоного, зеленого, жовтого кольорів.

                                                Хід гри:

Вихователь пропонує дітям розмалювати яйце-писанку. Діти накладають на силуети орнаменту відповідні геометричні фігури.

Гра « Позбирай яєчка»

Мета: сприяти формуванню знань дітьми кольорів; вчити групувати предмети за кольором та співвідносити їх, називати кольори (червоний, зелений, жовтий, синій); розвивати увагу, мислення, пам’ять, орієнтацію у просторі; виховувати самостійність.

В и х о в а т е л ь:

  • Молодці, діти! Ви дуже добрі і чуйні.
  • Допомогли діду і бабі.
  • Давайте з вами подумаємо, а що іще потрібно покласти у Великодній кошик?

В и х о в а т е л ь:

  • Так, у Великодній кошик потрібно іще пасочку покласти.
  • Але у наших діда і баби немає ще паски.
  • А, давайте допоможемо їм спекти гарну і смачну пасочку!

Пісенька

Я печу, печу, печу

Діткам всім по калачу.

Зверху маком притрушу,

В піч гарячу посаджу.

 

Випікайтесь калачі,

У натопленій печі.

Буду всіх діток скликати,

Калачами частувати

В и х о в а т е л ь:

  • Ось і пасочка готова!
  • Поставимо її у Великодній кошик
  • Кошик ми зібрали.
  • Дідусю! Бабусю! Ви вже можете йти до церкви!

 

 

 

 

15.04.20

Заняття: розвиток мовлення

Тема: Дикі тварини та їх дитинчата.

Мета: узагальнення знань дітей про життя диких тварин і їх дитинчат.  Вчити дітей розрізняти дорослих тварин і дітей; вміти відгадувати загадки; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Загадки про тварин.

Сірий , ікластий.

Хоче вівцю вкрасти.

(Вовк).

Не ходжу я,а скакаю,.

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання.

Перегнав би я коня.

(Заєць).

Ліс обійшов поїв весь мед.

В барлогу ліг і спить.

А мед він любить не секрет,.

На те він і ….(ведмідь).

 

В темнім лісі проживає.

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місті не сидиться.

Як звуть її…..(лисиця)

Гра”Дикі тварини та їх дитинчата”.

Мета: вчимось називати правильно дітей диких тварин.

Заняття: малювання.

Тема: “Намисто для Сороки-Білобоки”.

Мета: формувати вміння сприймати кольори та форми, створювати образ, малювати пальчиками; розвивати творчу уяву,фантазію; виховувати естетичний смак.

Слухання вірша Н.Забіли ” Сорока- Білобока”.

Запитання за віршем.

– Про кого віршик?

– Що роблять сороченята?

-Які діти у сороки?

А щоб сорока була щасливою ми їй намалюємо намисто.

Пальчикова гімнастика “Сорока”

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.